02191093030

مشاوره و رزرو نوبت

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ دندان در سال 1402 (جدول قیمت سفید کردن دندان)

فهرست مطالب

همه افراد مایل به داشتن دندان های سفید هستند، زیرا نه تنها ظاهر فرد را بهبود می‌بخشند بلکه اعتماد به نفس وی را نیز افزایش می دهند. در مسیر تلاش برای یک لبخند خیره کننده، بلیچینگ دندان محبوبیت زیادی به دست آورده است.

در زمان‌های گذشته، مراقبت از دندان با آنچه امروز است بسیار متفاوت بود. مردم دانش محدودی در مورد بهداشت دهان و دندان داشتند و مسائل مربوط به دندان اغلب با درمان های سنتی به جای مراقبت های دندانپزشکی حرفه ای مدیریت می‌شد .در آن دوران، داروهای طبیعی سفیدکننده دندان رایج بود. این روش ها شامل استفاده از گیاهان، زغال چوب و سایر مواد محلی موجود برای درخشان کردن دندان ها بود.

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی است که هدف آن سفید کردن رنگ دندان‌ها برای زیباتر و روشن‌تر نشان دادن آن‌ها است. این روش برای از بین بردن لکه‌ها و تغییر رنگی که ممکن است در اثر عوامل مختلفی رخ دهد از جمله:

 • لکه دار شدن توسط غذاها و نوشیدنی‌ها: مصرف قهوه، چای، شراب قرمز و برخی غذاها می‌توانند به‌مرورزمان منجر به لکه دار شدن دندان شوند.
 • مصرف دخانیات: سیگار کشیدن یا استفاده از محصولات تنباکو می تواند باعث زرد شدن و لکه دار شدن دندان ها شود.
 • افزایش سن: با بالا رفتن سن افراد، لایه خارجی مینای دندان به طور طبیعی از بین می‌رود و عاج زرد رنگ زیر آن نمایان می شود.
 • بهداشت نامناسب دهان: مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ناکافی می تواند باعث ایجاد پلاک و جرم دندان شود و منجر به تغییر رنگ دندان شود.
 • مصرف برخی از داروها: برخی از داروها، مانند آنتی‌بیوتیک‌های تتراسایکلین، می‌توانند باعث ایجاد لکه‌های درونی شوند که بر رنگ دندان ها از داخل تأثیر می گذارد.
 • ژنتیک: برخی افراد به طور طبیعی دندان‌هایی دارند که بیشتر مستعد لک شدن هستند یا به طور ذاتی رنگ تیره‌تر دارند.

روش های بلیچینگ دندان معمولاً شامل استفاده از مواد سفید کننده مانند پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید است که لکه‌ها را از بین می‌برد و رنگ دندان را روشن می کند. روش‌های مختلفی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد، از جمله درمان‌های حرفه‌ای در مطب، کیت‌های سفیدکننده در خانه که توسط دندانپزشکان ارائه می‌شود، و محصولات سفیدکننده بدون نسخه.

قبل از انجام هر گونه روش سفید کردن دندان، مشورت با دندانپزشک ضروری است تا با توجه به سلامت دندان و میزان تغییر رنگ، مناسب‌ترین گزینه را تعیین کنید. در حالی که بلیچینگ دندان می تواند به طور قابل توجهی ظاهر دندان ها را بهبود بخشد، ممکن است برای همه انواع لکه‌ها یا شرایط دندانی مؤثر نباشد.

قیمت بلیچینگ دندان در سال ۱۴۰۲ بر اساس نوع روش درمانی

قیمت بلیچینگ دندان در سال ۱۴۰۲ بر اساس نوع روش درمانی

قیمت بلیچینگ دندان در سال 1402 بر اساس نوع روش درمانی مورد استفاده متفاوت است. در اینجا یک مرور کلی از اینکه چگونه هزینه بلیچینگ دندان در سال 1402 ممکن است تحت تأثیر روش های مختلف درمانی و قیمت کلی خدمات دندانپزشکی قرار بگیرد آورده شده است:

نوع سقید کردن دندانقیمت (تومان)
بلچینگ آفیس White Smile هر فک2,000,000
بلچینگ آفیس FGM هر فک1,500,000
بلچینگ هوم هر فک1,500,000

قیمت بلیچینگ دندان در تهران چقدر است؟

هزینه بلیچینگ دندان در تهران بسته به عوامل مختلفی می تواند بسیار متفاوت باشد، از جمله:

 • روش سفید کردن دندان: روش سفید کردن دندانی که انتخاب می‌کنید، چه بلیچینگ حرفه‌ای در مطب باشد، چه کیت‌های خانگی که توسط دندانپزشک ارائه می‌شود یا محصولات بدون نسخه، می‌تواند به طور قابل توجهی بر هزینه تأثیر بگذارد.
 • کلینیک دندانپزشکی: قیمت‌ها می تواند از کلینیک دندانپزشکی به کلینیک دیگر بر اساس شهرت، موقعیت مکانی و کیفیت خدماتی که ارائه می دهند متفاوت باشد.
 • میزان درمان: شدت تغییر رنگ دندان و تعداد جلسات یا برنامه های مورد نیاز برای سفید کردن مؤثر می تواند بر هزینه کلی تأثیر بگذارد.
 • موقعیت جغرافیایی: قیمت خدمات دندانپزشکی ممکن است از یک شهر یا منطقه به شهر دیگر، حتی در همان کشور، متفاوت باشد.
 • خدمات اضافی: برخی از کلینیک های دندانپزشکی ممکن است بسته‌هایی را ارائه دهند که شامل خدمات دیگری به همراه سفید کردن دندان می شود که می تواند بر هزینه آن تأثیر بگذارد.

برای دریافت اطلاعات دقیق و به روز در مورد هزینه بلیچینگ در تهران، توصیه می‌کنم با کلینیک دندانپزشکی رابین تماس بگیرید. آنها می‌توانند جزئیات قیمت خاصی را در اختیار شما قرار دهند و به شما کمک کنند تا بر اساس نیاز و بودجه خود، مناسب‌ترین گزینه بلیچینگ دندان را انتخاب کنید. علاوه بر این، ممکن است قیمت‌ها از آخرین به‌روزرسانی تغییر کرده باشد، بنابراین بررسی نرخ‌های فعلی ضروری است.

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید.

انواع دندان بلیچینگ و روش های سفید کردن دندان

انواع مختلفی از روش های بلیچینگ دندان برای دستیابی به لبخندی درخشان‌تر وجود دارد. در اینجا چند نوع متداول روش های بلیچینگ دندان ها آورده شده است:

بلیچینگ حرفه ای دندان در مطب:

 • این یک روش رایج بلیچینگ دندان در مطب است که شامل استفاده از ژل پراکسید هیدروژن بر روی دندان های شما است که سپس با استفاده از نور مخصوص فعال می شود. می تواند نتایج قابل توجهی را در یک بازدید ارائه دهد.

کیت های سفید کننده دندان در منزل که توسط دندانپزشکان ارائه می شود:

 • دندانپزشک شما می تواند کیت های سفارشی برای دندان های شما ایجاد کند. این کیت‌ها را با ژل سفیدکننده دندان پر می‌کنید و هر روز برای مدت مشخصی از آن استفاده می‌کنید.

نوارهای سفید کننده

 •  نوارهای سفید کننده بدون نسخه می تواند توسط دندانپزشک شما برای استفاده در منزل تهیه شود. استفاده از آنها آسان است و می‌توانند به تدریج دندان ها را سفید کنند.

محصولات سفید کننده بدون نسخه

 • خمیر دندان سفید کننده: این محصولات خمیردندان حاوی مواد ساینده ملایم و مواد شیمیایی هستند که به از بین بردن لکه‌های سطحی کمک می‌کنند. آنها برای لکه‌های عمیق مؤثر نیستند.
 • نوارها و ژل های سفید کننده: این محصولات که بدون نسخه در دسترس هستند، معمولاً حاوی غلظت کمتری از مواد سفید کننده نسبت به محصولات حرفه ای هستند. آنها می‌توانند با استفاده مداوم مقداری بهبود در رنگ دندان ایجاد کنند.

درمان های طبیعی

 • جوش شیرین و پراکسید هیدروژن: مخلوطی از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن یک داروی محبوب برای سفید کردن دندان ها است. با این حال، باید با احتیاط استفاده شود، زیرا استفاده بیش از حد می تواند به مینای دندان آسیب برساند.
 • زغال فعال: برخی افراد از زغال فعال برای سفید کردن دندان ها استفاده می‌کنند. به عنوان یک ساینده ملایم عمل می کند و می تواند به از بین بردن لکه‌های سطحی کمک کند.

محصولات سفید کننده تجویزی و قوی:

 • ژل های سفید کننده قوی‌تر: دندانپزشکان می‌توانند ژل های سفید کننده با غلظت بالاتر را برای استفاده در خانه تجویز کنند که می تواند نتایج سفید کننده قابل توجهی را ارائه دهد.

سفید کردن دندان با لیزر

 • این روش شامل استفاده از لیزر برای فعال کردن ژل سفید کننده‌ای است که روی دندان ها اعمال می شود و به طور بالقوه روند سفید شدن را تسریع می کند.

بلیچینگ داخل دندان

 • این تکنیک برای دندان‌هایی که تحت درمان عصب کشی قرار گرفته‌اند استفاده می شود. یک ماده سفید کننده در داخل دندان قرار داده می شود تا آن را از داخل به بیرون سفید کند.

توجه به این نکته مهم است که اثربخشی سفید کردن دندان ها می تواند بر اساس نوع رنگ آمیزی، عوامل فردی و روش مورد استفاده متفاوت باشد. مشاوره با دندانپزشک قبل از شروع هر گونه درمان سفید کردن دندان برای تعیین مناسب‌ترین گزینه برای نیازهای خاص شما و اطمینان از نتایج ایمن و مؤثر توصیه می شود.

هزینه بلیچینگ دندان به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

هزینه بلیچینگ دندان به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

هزینه بلیچینگ دندان می تواند بر اساس عوامل مختلفی از جمله نوع روش بلیچینگ انتخاب شده و ملاحظات مختلف متفاوت باشد. در اینجا به تفصیل عوامل مؤثر بر هزینه سفید کردن دندان به همراه توضیحی در مورد روش های مختلف سفید کردن دندان آورده شده است:

نوع روش بلیچینگ دندان

انتخاب روش سفید کردن دندان عامل مهمی در تعیین هزینه است. روش های مختلف محدوده قیمت متفاوتی دارند.

بلیچینگ دندان حرفه ای در مقابل بلیچینگ دندان در خانه

بلیچینگ دندان  که در مطب دندانپزشکی انجام می شود معمولاً گران‌تر از استفاده از محصولات سفید کننده بدون نسخه است. این امر به دلیل تخصص دندانپزشک و استفاده از مواد با کیفیت بالاتر است.

میزان تغییر رنگ

شدت تغییر رنگ دندان می تواند بر هزینه تأثیر بگذارد. دندان‌هایی که دارای لکه‌های عمیق یا تغییر رنگ ذاتی هستند ممکن است به درمان فشرده‌تری نیاز داشته باشند که به طور بالقوه قیمت را افزایش می‌دهد.

موقعیت جغرافیایی کلینیک

هزینه سفید کردن دندان می تواند بسته به موقعیت جغرافیایی و هزینه زندگی در آن منطقه متفاوت باشد. مناطق بالاشهری نسبت به مناطق پایین‌شهری قیمت بیشتری دارند.

تخصص دندانپزشک

تجربه و شهرت دندانپزشک یا کلینیک دندانپزشکی می تواند بر هزینه آن تأثیر بگذارد. متخصصان بسیار معتبر ممکن است برای خدمات خود هزینه بیشتری دریافت کنند.

تعداد جلسات مورد نیاز

برخی از روش های سفید کردن دندان برای نتایج مطلوب نیاز به جلسات متعدد دارند. هر جلسه به هزینه کلی اضافه می کند.

خدمات اضافی

برخی از مطب‌های دندانپزشکی بسته‌هایی را ارائه می دهند که شامل خدمات دیگری مانند جرمگیری دندان ها یا قرار ملاقات‌های بعدی است که می تواند بر هزینه کلی تأثیر بگذارد.

سفارشی سازی

راه‌حل‌های سفارشی سفید کننده دندان، مانند کیت های سفارشی، گران‌تر هستند اما ممکن است نتایج بهتری ارائه دهند.

چطوری میشه قیمت بلیچینگ دندان را کاهش داد؟

چطوری میشه قیمت بلیچینگ دندان را کاهش داد؟

کاهش هزینه های بلیچینگ دندان را می توان از طریق چندین استراتژی و ملاحظات به دست آورد. در حالی که اولویت دادن به سلامت و ایمنی دندان ضروری است، در اینجا چند راه برای کاهش بالقوه هزینه بلیچینگ دندان وجود دارد:

قیمت کلینیک‌ها را مقایسه کنید:

قیمت خدمات بلیچینگ دندان را که توسط کلینیک های مختلف دندانپزشکی در منطقه شما ارائه می شود، تحقیق و مقایسه کنید. قیمت‌ها می‌توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند و یافتن یک گزینه مقرون به صرفه امکان پذیر است.

محصولات بدون نسخه را انتخاب کنید:

محصولات بلیچینگ دندان بدون نسخه، مانند نوارهای سفید کننده و خمیر دندان، معمولاً مقرون به‌صرفه‌تر از درمان های حرفه ای هستند. این محصولات می‌توانند با استفاده مداوم نتایج قابل توجهی ارائه دهند.

درخواست تخفیف ویژه:

کلینیک های دندانپزشکی اغلب خدمات ویژه، تبلیغات یا تخفیف‌هایی را برای خدمات بلیچینگ دندان ارائه می دهند، به ویژه در زمان‌های خاصی از سال یا برای بیماران جدید. هنگام برنامه ریزی قرار ملاقات خود، در مورد این فرصت‌ها پرس و جو کنید. کلینیک دندانپزشکی رابین در این راستا تخفیف های ویژه ای را در شبکه های اجتماعی خود اعلام می کند تا راحت تر از خدمات دندانپزشکی بهره مند شوید.

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید.

گزینه‌های بلیچینگ در خانه را در نظر بگیرید:

دندانپزشکان می‌توانند کیت های سفید کننده دندان را در خانه تهیه کنند که مقرون به‌صرفه‌تر از درمان های داخل مطب است. اگرچه ممکن است برای نشان دادن نتایج بیشتر طول بکشد، اما می‌توانند مقرون به صرفه باشند.

استعلام در مورد طرح‌های پرداخت:

برخی از مطب‌های دندانپزشکی طرح‌های پرداختی را ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد هزینه بلیچینگ دندان را در طول چند ماه تقسیم کنید و آن را برای بودجه‌تان قابل کنترل تر می‌کند.

ترکیب خدمات:

اگر قصد دارید برای سایر درمان‌های دندانپزشکی به دندانپزشک مراجعه کنید، بپرسید که آیا آنها می‌توانند سفید کردن دندان‌ها را با این خدمات با تخفیف همراه کنند یا خیر.

دانشکده های دندانپزشکی:

دانشکده های دندانپزشکی اغلب دارای کلینیک های دانشجویی هستند که در آنها روش های دندانپزشکی از جمله سفید کردن دندان ها با نرخ های پایین ارائه می شود. این کلینیک‌ها توسط اعضای هیئت علمی مجرب نظارت می شوند.

از داروهای طبیعی استفاده کنید:

برخی از افراد داروهای طبیعی سفید کننده دندان مانند جوش شیرین یا زغال فعال را انتخاب می‌کنند که جایگزین های کم‌هزینه‌ای هستند. با این حال، قبل از امتحان این روش ها با دندانپزشک مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای دندان های شما بی خطر هستند.

با دندانپزشک خود مشورت کنید:

بودجه و ترجیحات خود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید. آنها می‌توانند راهنمایی‌هایی را در مورد مقرون به‌صرفه‌ترین گزینه‌های سفید کننده دندان ارائه دهند و در عین حال سلامت دهان و دندان شما را در نظر بگیرند.

به یاد داشته باشید که در حالی که اقدامات صرفه جویی در هزینه ضروری است، مهم است که ایمنی و اثربخشی روش سفید کردن دندانی را که انتخاب می‌کنید در اولویت قرار دهید. همیشه با یک دندانپزشک مجرب یا متخصص دندانپزشکی مشورت کنید تا مطمئن شوید که درمان با اهداف شما مطابقت دارد و با خیال راحت انجام می شود.

چطوری طول عمر بلیچینگ دندان را افزایش دهیم؟

چطوری طول عمر بلیچینگ دندان را افزایش دهیم؟

برای افزایش طول عمر نتایج بلیچینگ دندان و اطمینان از بهترین نتیجه، نکات زیر را در نظر بگیرید:

بهداشت خوب دهان و دندان

حفظ شیوه‌های عالی بهداشت دهان، از جمله مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن و معاینات دندانی، می تواند به جلوگیری از ایجاد لکه‌های جدید و طولانی شدن اثرات سفید کردن دندان کمک کند.

از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های لکه زا اجتناب کنید

 مصرف مواد لکه زا مانند قهوه، چای، شراب قرمز و غذاهای تیره رنگ را محدود کنید، به خصوص بلافاصله پس از سفید کردن دندان.

استفاده از نی

 هنگام مصرف نوشیدنی‌هایی که می‌توانند دندان ها را لکه دار کنند، استفاده از نی می تواند تماس بین مایع و دندان های شما را به حداقل برساند و خطر لکه شدن را کاهش دهد.

ترک سیگار

ترک سیگار و سایر دخانیات می تواند به طور قابل توجهی طول عمر نتایج سفید کردن دندان را افزایش دهد، زیرا تنباکو عامل اصلی تغییر رنگ دندان است.

درمان های تاچ آپ

بسته به روش سفید کردن دندانی که انتخاب کرده‌اید، دندانپزشک شما ممکن است درمان های دوره‌ای لمسی را برای حفظ درخشندگی لبخند شما توصیه کند.

از بلیچینگ مکرر خودداری کنید

سفید کردن بیش از حد یا مکرر دندان می تواند منجر به حساسیت دندان و آسیب به مینای دندان شود. دستورالعمل‌های توصیه شده دندانپزشک خود را برای دفعات سفید کردن دنبال کنید.

انتخاب روش سفید کردن مناسب

با دندانپزشک خود مشورت کنید تا مناسب‌ترین روش بلیچینگ دندان را بر اساس نیازها و اهداف فردی خود انتخاب کنید. درمان های حرفه ای اغلب نتایج طولانی‌تری نسبت به محصولات بدون نسخه دارند.

 از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید

خمیر دندان سفید کننده می تواند به حفظ اثرات سفید کننده دندان کمک کند. به دنبال محصولاتی باشید که برای استفاده روزانه ایمن هستند مورد تأیید انجمن‌های دندانپزشکی.

کیت های سفارشی

 اگر از کیت های سفید کننده خانگی استفاده می‌کنید، کیت های سفارشی که توسط دندانپزشک ارائه می شود را انتخاب کنید. این کیت‌ها توزیع یکنواخت ژل سفید کننده را تضمین می‌کنند و می‌توانند نتایج را بهبود بخشند.

 معاینات منظم دندانپزشکی

 معاینات منظم دندانپزشکی را برای نظارت بر سلامت دهان و دندان خود برنامه ریزی کنید و در مورد پیشرفت سفید کردن دندان خود با دندانپزشک خود صحبت کنید. آنها می‌توانند راهنمایی‌هایی برای حفظ لبخند روشن شما ارائه دهند.

 

بلیچینگ دندان برای چه کسانی مناسب نیست ؟

بلیچینگ دندان برای چه کسانی مناسب نیست ؟

به طور کلی برای افرادی که دندان ها و لثه‌های سالمی دارند و می خواهند ظاهر لبخند خود را بهبود بخشند، توصیه می شود. با این حال، همه کاندیدای مناسبی نیستند. بلیچینگ دندان ممکن است برای موارد زیر توصیه نشود:

زنان باردار یا شیرده

ایمنی در دوران بارداری یا شیردهی یک نگرانی است، بنابراین سفید کردن دندان ها اغلب به بعد از این مراحل موکول می شود.

افراد با شرایط خاص دندانی

بلیچینگ دندان ممکن است برای افرادی که مشکلات دندانی مانند پوسیدگی، بیماری لثه یا مینای فرسوده دارند مناسب نباشد. این مسائل باید قبل از سفید کردن مورد توجه قرار گیرد.

 کودکان

بلیچینگ دندان ها معمولاً برای کودکان توصیه نمی شود، زیرا دندان ها و لثه‌های آنها هنوز در حال رشد هستند.

کسانی که آلرژی یا حساسیت دارند

برخی از افراد ممکن است به مواد سفید کننده دندان حساس یا آلرژی داشته باشند، بنابراین باید تست پچ یا درمان های جایگزین را در نظر گرفت.

ضروری است قبل از انجام سفید کردن دندان با دندانپزشک مشورت کنید تا مناسب بودن خود را تعیین کنید و توصیه های شخصی برای دستیابی به بهترین و ماندگارترین نتایج و در عین حال اولویت دادن به سلامت دهان و دندان خود دریافت کنید.

مزایای بلیچینگ دندان

مزایای بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان، زمانی که به طور ایمن و مناسب انجام شود، می تواند چندین مزیت داشته باشد، از جمله:

بهبود زیبایی شناسی

مزیت اصلی سفید کردن دندان ها توانایی آن در بهبود ظاهر لبخند شما با سفیدتر و روشن‌تر نشان دادن دندان های شما است. این می تواند اعتماد به نفس و عزت نفس را افزایش دهد.

افزایش اعتماد به نفس

یک لبخند روشن‌تر اغلب منجر به افزایش اعتماد به نفس می شود. هنگامی که احساس خوبی نسبت به دندان های خود دارید، به احتمال زیاد لبخند می‌زنید و با اعتماد به نفس در موقعیت‌های اجتماعی و حرفه ای شرکت می‌کنید.

ظاهر جوان‌تر

دندان های سفیدتر اغلب با جوانی همراه است. بلیچینگ دندان ها می تواند به شما کمک کند ظاهری جوان‌تر داشته باشید.

به حداقل رساندن لکه‌ها و تغییر رنگ

بلیچینگ دندان ها به طور مؤثر ظاهر لکه‌ها و تغییر رنگ ناشی از عواملی مانند قهوه، چای، سیگار و افزایش سن را کاهش می دهد.

غیر تهاجمی

بلیچینگ دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی غیر تهاجمی است، به این معنی که نیازی به جراحی یا تغییرات قابل توجهی در دندان شما ندارد.

نتایج سریع

بسیاری از روش‌های بلیچینگ دندان‌ها نتایج سریعی را ارائه می‌دهند، اغلب در عرض یک ساعت برای درمان‌های داخل مطب یا ظرف چند هفته برای گزینه‌های خانگی.

قابل تنظیم

سفید کردن دندان را می توان بر اساس ترجیحات و سطح سفیدی دلخواه شما تنظیم کرد و به شما این امکان را می دهد که به سایه سفیدی دست پیدا کنید که مناسب شماست.

مقرون به صرفه

در مقایسه با روش های دندانپزشکی زیبایی مانند روکش، سفید کردن دندان اغلب یک راه مقرون به‌صرفه‌تر برای بهبود ظاهر لبخند شما است.

ایمن و تنظیم شده

 سفید کردن دندان های حرفه ای معمولاً زمانی ایمن است که تحت راهنمایی یک دندانپزشک یا متخصص دندانپزشکی انجام شود و اطمینان حاصل شود که مواد سفید کننده مورد استفاده در غلظت ایمن هستند.

ماندگاری طولانی با نگهداری مناسب

در حالی که سفید کردن دندان دائمی نیست، اثرات آن می تواند برای چندین ماه تا چند سال با نگهداری مناسب، از جمله بهداشت دهان و دندان خوب  باقی بماند.

توجه به این نکته مهم است که مزایای بلیچینگ دندان ها بسته به عوامل فردی، از جمله روش مورد استفاده، میزان تغییر رنگ و سلامت دهان و دندان می تواند متفاوت باشد. مشاوره با دندانپزشک برای تعیین مناسب‌ترین گزینه بلیچینگ دندان برای نیازهای خاص شما و اطمینان از نتیجه ایمن و مؤثر توصیه می شود.

بلیچینگ اقساطی

سفید کردن دندان به صورت اقساطی به گزینه پرداخت هزینه بلیچینگ دندان در چند قسط به جای پرداخت پیش پرداخت کامل اشاره دارد. این ترتیب پرداخت می‌تواند بلیچینگ دندان‌ها را از نظر مالی برای افرادی که ممکن است یکباره کل مبلغ را در دسترس نداشته باشند، در دسترس قرار دهد.

در اینجا چند نکته کلیدی در مورد سفید کردن دندان قسطی وجود دارد:

 • سیاست‌های مطب دندانپزشکی: همه مطب‌های دندانپزشکی طرح اقساطی برای بلیچینگ دندان ارائه نمی‌دهند. مهم است که از ارائه دهنده یا کلینیک دندانپزشکی در مورد گزینه‌های پرداخت آنها و اینکه آیا آنها این خدمات را ارائه می دهند سؤال کنید.
 • مقرون به‌صرفه‌بودن: بلیچینگ دندان به صورت اقساطی به افراد این امکان را می دهد که هزینه درمان را در چندین پرداخت تقسیم کنند و آن را مقرون به‌صرفه‌تر و قابل مدیریت تر می کند.
 • نرخ بهره و هزینه: برخی مطب‌های دندانپزشکی ممکن است برای ارائه طرح‌های اقساطی سود یا هزینه‌ای دریافت کنند. درک شرایط و ضوابط ضروری استقراردادن اقساط شامل هرگونه هزینه اضافی.
 • بررسی اعتبار: در برخی موارد، مطب‌های دندانپزشکی ممکن است قبل از تأیید طرح اقساطی، یک بررسی اعتباری انجام دهند. سابقه اعتباری خوب می تواند احتمال تأیید شدن برای این گزینه پرداخت را افزایش دهد.
 • پیش پرداخت: برخی از طرح‌های اقساط ممکن است نیاز به پیش پرداخت اولیه داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است گزینه‌های صفر پایین ارائه دهند. حتماً این موضوع را با ارائه دهنده دندانپزشکی روشن کنید.
 • تکمیل درمان: به طور معمول، هزینه کامل بلیچینگ دندان باید قبل از شروع یا تکمیل درمان به صورت اقساطی پرداخت شود.
 • طرح‌های سفارشی: طرح اقساط اغلب می تواند متناسب با وضعیت مالی و ترجیحات بیمار سفارشی شود. بیماران ممکن است این گزینه را داشته باشند که تعداد اقساط و دفعات پرداخت را انتخاب کنند.
 • با دندانپزشک مشورت کنید: قبل از انجام بلیچینگ دندان اقساطی، توصیه می شود با دندانپزشک مشورت کنید تا در مورد سلامت دهان و دندان، مناسب بودن برای سفید کردن دندان و هر گونه نگرانی دیگر صحبت کنید

قبل و بعد بلیچینگ دندان

 نتیجه

در سال 1402، هزینه سفید کردن دندان تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله مواد مورد استفاده، تخصص پزشک قرار گرفت. در حالی که روش‌ها و هزینه‌ها تکامل یافته‌اند، میل به لبخندی درخشان ماندگار است. به طور کلی، بلیچینگ دندان به صورت اقساطی می‌تواند راهی مناسب برای دستیابی به لبخندی درخشان‌تر بدون پرداخت هزینه مالی فوری برای کل درمان باشد. با این حال، افراد باید شرایط و ضوابط طرح اقساط، از جمله هرگونه هزینه های مرتبط را به دقت بررسی کنند تا تصمیمی آگاهانه اتخاذ کنند که با بودجه و نیازهای دندانپزشکی آنها همسو باشد.

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد کنید.

سؤالات متداول

آیا درمان های طبیعی می‌توانند دندان ها را سفید کنند؟

در حالی که برخی از داروهای طبیعی ممکن است اثرات سفید کنندگی داشته باشند، روش های مدرن بلیچینگ دندان عموماً مؤثرتر و ایمن‌تر هستند.

هزینه متوسط بلیچینگ دندان در سال 1402 چقدر است؟

هزینه سفید کردن دندان بسته به روش انتخابی و مکان شما بسیار متفاوت است.

آیا بلیچینگ دندان عوارض جانبی دارد؟

حساسیت موقت دندان یک عارضه جانبی رایج بلیچینگ دندان است، اما معمولاً در عرض چند روز از بین می‌رود.

هر چند وقت یک بار باید دندان‌هایم را بلیچینگ کنم؟

تعداد دفعات بلیچینگ دندان به روش مورد استفاده بستگی دارد. برای توصیه های شخصی با دندانپزشک خود مشورت کنید.

آیا بلیچینگ حرفه ای دندان ها ارزش هزینه را دارد؟

سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها می‌تواند نتایج پایدارتر و طولانی‌تری را در مقایسه با محصولات بدون نسخه ارائه دهد، که آن را برای بسیاری از افراد سرمایه‌گذاری ارزشمندی می‌کند. برای مشاهده قیمت بلیچینگ در جنت آباد با تخفیف های ویژه می توانید با ما تماس بگیربد یا به صفحه قیمت در جنت آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا عبارت زیر را پاسخ دهید *